• Rýchla a dostupná zdravotná starostlivosť

  minimálne čakacie doby a ľahká dostupnosť polikliniky

 • 35 rôznych lekárskych odborností

 • lôžkové oddelenie

  neurologické oddelenie

 • 4 odbory jednodňovej zdravotnej starostlivosti

  chirurgia, plastická chirurgia, gynekológia a ortopédia

 • Špičkové oddelenie prenatálnej genetiky

 • Pracovná zdravotná služba

Estetická plastická chirurgia

Nižšie uvedené korekcie je možné urobiť ako ambulantné zákroky s odchodom pacienta domov ešte v ten istý deň. Operácie obvykle vyžadujú krátkodobý, najčastejšie 1-2 dňovýpobyt na lôžku, ktorý je možné dohodnúť aj pre niektoré ambulantné zákroky. Korekcie sa vykonávajú v lokálnej anestézii, ale vždy je možné pridať výhodné súčasné pritlmenie (s odchodom domov po niekoľkých hodinách). Na želanie pacienta je možné zákroky vykonať za príplatok tiež v celkovej narkóze.

Znamienka

Aj keď môžu zvyšovať atraktivitu tváre (Cindy Crawford) alebo regiónu nášho tela, najmä tie nad úrovňou kože často žiadame odstrániť z estetických alebo zo zdravotných dôvodov. Znamienkami a bradavicou sú laicky označované vlastne všetky kožné útvary, aj keď odborník pozná v bežnej praxi desiatky (špecialisti aj stovky) diagnóz. Jemné chirurgické nástroje, jemný šicí materiál, dobrá technika operatéra a dôverná znalosť regiónov a zón tváre a ľudského tela umožnia odstránenie znamienok v lokálnej anestézii s najlepším možným estetickým efektom.

Tetováž

Potraumatickú aj „umeleckú“ tetováž je možné v závislosti od technických možností a nálezu odstrániť laserom /často na viac sedení/, jednorazovým zbrúsením alebo chirurgicky v lokálnej anestézii. Pri veľkých rozmeroch je obvyklá korekcia tetováže na viac sedení.

Jazvy

Jazvy nie je možné odstrániť, vždy zostávajú, ale je ich možné rôznymi postupmi spraviť menej nápadnými, a to aplikáciou silikónových prípravkov vo forme gelov, platničiek, špeciálnych elastických textílií, rôznych mastí a injekčných liekov na báze kortikoidov. Dermabrázia, laser či rôzne špeciálne chirurgické techniky obvykle nasledujú po predchádzajúcej príprave. Dobrá chirurgia znamená správne vyhodnotenie pacientovho problému a musí mať správny „timing“. Operujeme obvykle až povyčerpaní konzervatívnych metodík a postupov. Tvár, pri pohybe ktorej spolupracuje 17 párov jemných mimických svalov, môže byť výnimkou.

Ucho

Úprava uhlu odstávania aj tvaru ucha alebo OTOPLASTIKA  je jednou z mála estetických korekcií nielen v dospelom, ale aj v detskom veku (od 6 r.), lebo genetický vývoj ucha je v tom čase už prakticky dokončený. Na uchu tiež korigujeme poúrazové jazvičky, névy-tumorky, s použitím jemných inštrumentov, šicích materiálov či atraumatickej techniky. Korekcia je obvykle v lokálnej anestézii /prípadne aj pritlmenie/ a tak je po zákroku možný odchod domov. Možný je aj jednodenný pobyt na lôžku s kontrolným preväzom na druhý deň.

Nos

Korekcia je známa tiež ako RHINOPLASTIKA. Rieši vrodené aj poúrazové zmeny veľkosti a tvaru nosa. Najčastejšie korigujeme výšku nosa, uhol nos-pera, zúženie alebo remodeláciu hrotu a krídel nosa s prihliadnutím na výsledný tvar a funkciu (dýchanie). Anestézia je vždy kombinovaná: lokálna + zvodná, topická - slizničná, obvykle s pritlmením alebo tiež celková. Možný je aj ambulantný zákrok s odchodom domov, ale aj jednodenný pobyt na lôžku. Dlažku snímame obvykle za 7-10 dní v závislosti od problému a typu operácie.

Prsníky zväčšenie

Korekcia je známa ako AUGMENTÁCIA. Najčastejšie sa týmto efektným zákrokom doplňuje objem prsníkov, keď došlo k jeho úbytku po pôrode, niekedy vekom v dospelosti a tiež pri nedostatočnom (minimálnom) objeme u mladších. Dnes je pri zväčšení prsníkov v 50 ročnej histórii estetickej chirurgie k dispozícii najširšia paleta kvality aj kvantity silikónových implantátov. Je veľa rôznych foriem a tvarov, preto sa dnes dá lepšie riešiť asymetria. Odporúčame celkovú anestéziu a jednodňový pobyt na lôžku. Dobre zvolený materiál, operačná technika, drenáž, elastický dresing, správne doošetrenie umožnia rýchlejší návrat do práce a pekný výsledný efekt.

Prsníky poklesnutie

Korekciou sa dvíha a modeluje prsník, mení sa tak jeho poloha. Redukuje sa len vytiahnutá kožná vrstva a často sa pritom tiež koriguje rozmer dvorca prsníka. Umiestnenie aj veľkosť rezov závisí od použitej techniky. Podobne ako u všetkých korekcií prsníkov aj tu je potrebný dobrý elastický dresing /korzet, podprsenka/ na 4-6 týždňov. Operácia je v celkovej anestézii s jednodňovým pobytom na lôžku.

Face Lift

Je u nás všeobecne zaužívaný výraz pre korekciu zmien starnúcej tváre a má spomedzi rôznych estetických zákrokov prvoradé miesto. Tvár je v interpersonálnom kontakte v centre pozornosti a je miestom, ktoré odzrkadľuje našu psychiku. Tvár je tiež viditeľný chronometer času, ručičky ktorého FACE LIFT posunie výrazne dozadu. Pri napnutí tváre, krku a priľahlých častí je možné robiť dvojvrstvový lifting kožnej, ale aj podkožnej vrstvy s plochým svalom na krku, s prispaním, nepamätaním si a s vákuum drenážou. Nástup do práce je možný už po l0-14 dňoch. Zákrok v lokálnej anestézii s ľahkým pritlmením umožňuje odísť po zákroku niekedy aj v ten istý deň, avšak odporúčame krátkodobý pobyt na lôžku.

Viečka

Na veľmi jemných tkanivách horných aj dolných viečok sa zo všetkých tvárových štruktúr najskôr prejavia známky prirodzeného starnutia. Je to výraznejšie poklesnutie kožného aj svalového tkaniva, rôzne hlboké vrásky, zväčšené tukové vačky, ktoré dodávajú tvári celkove unavenejší výraz. Korekcia viečok BLEPHAROPLASTIKA často doplní FACE LIFT, alebo je urobená ešte pred ním. Korigujeme vždy milimetre kožného tukového a svalového tkaniva. Okraje sa jemným stehom zošijú. Dosiahneme tým vytiahnutie a omladenie viečok. Oči je po zákroku vhodné kryť tmavými okuliarmi. Stehy po ambulantnom zákroku v lokálnej anestézii vyberáme už po 3-5 dňoch. Nitkovité jazvy sa zo začiatku kryjú make-upom, postupne splývajú s okolím a stávajú sa vlastne neviditeľnými.

Pery

Pery sa dajú zväčšiť alebo zmenšiť. Redukcia pery je vždy chirurgická a robí sa na vnútornej, neviditeľnej strane /zo strany sliznice/. Pri zväčšení je možné použiť niektorú z chirurgických techník ako na sliznici tak aj na vonkajšej strane pery. Najviac sa pery zväčšujú nastrieknutím dlhodobo vstrebateľnej látky na báze kyseliny hyalurónovej. Výhodou injekčnej metódy je to, že ju je možné kedykoľvek dodatočne doplniť. Vždy ide o ambulantné zákroky v znecitlivení najlepšie aj s pritlmením.

Čelo, Obočie

Lifting čela rieši výraznejší pokles, ochabnutie kože alebo hlboké ryhy na čele. Súčasne sa tak zdvíha aj obočie. Obočie je možné tiež riešiť izolovane rôznymi postupmi aj s pomocou minirezov. Podvihnutie obočia tiež „rozjasní“ oblasť očí a sekundárne vypne aj horné viečka.

Gynekomastia

Pri zväčšení prsnej žľazy u mužov je metódou voľby najčastejšie operačná korekcia. Umiestnenie rezov závisí od operačných postupov, ale vlastne vždy sa vykonáva len v rámci areoly-dvorca, a tak sú výsledné stopy vlastne neviditeľné. Gynekomastia je najčastejšie obojstranná. Podľa nálezu operujeme v celkovej anestézii alebo v kombinácii lokálnej anestézii s pritlmením. Po zákroku je potrebné nosiť elastický dresing viac týždňov.

Liposukcia

Postavu – jej siluetu - niekedy výraznejšie zmení nadmerné nahromadenie tuku na určitých „typických“ miestach. Keď ani zmena pohybového a diétneho režimu neprinesie redukciu, prichádza na pomoc liposukcia. Takto je možné modelovať postavu, nikdy sa však liposukciou nedá znížiť hmotnosť. Odsaté tukové bunky sa znova neobnovia, ale pri ďalšom priberaní na váhe sa tie čo zostali jednoducho zväčšia a vrstva tuku sa zväčšuje znova a to na rôznych miestach. V bežnej praxi je odsávané množstvo tuku limitované, aby sa nezvýšilo riziko prípadných komplikácií /strata minerálov, tuku, krvi a iné/. Menšie oblasti je možné operovať v lokálnej anestézii a pritlmení, väčšie v celkovej anestézii. Špeciálnu elastickú bielizeň je potrebné nosiť obvykle 6 i viac týždňov.

Zdieľať článok
Prečo si vybrať nás?
 • Ľahká a rýchla dostupnosť polikliniky
 • Profesionálny prístup a starostlivosť
 • Za zdravotné výkony indikované lekárom u nás nič neplatíte
 • Stabilný tím skúsených lekárov
 • Široká škála odborných ambulancií
 • Moderné technické vybavenie
 • Výsledky vyšetrení v deň vyšetrenia
 • Elektronická zdravotná karta
Skupina zdravotníckych zariadení ProCare

Novapharm, s.r.o. Bratislava je jedným z členov skupiny zdravotníckych zariadení ProCare

Viac informácií »